Darba efektivitāte

Plāno darāmo jau iepriekš

Iesāc savu darba nedēļu, saplānojot darbus, pārskati iepriekšējā nedēļā paveikto. Tas ļauj bez lieka laika patēriņa, neskaidrības un stresa paveikt nepieciešamos darba uzdevumus. Sastādi darbu sarakstu pēc nozīmīguma pakāpes, ieplāno katram uzdevumam noteiktu laiku, tas palīdz ieraudzīt būtiskāko un nozīmīgāko, kas vēl japaveic.

Izmanto atpūtas

Cilvēka koncentrēšanās spējas ir ierobežotas un viņš nevar strādāt ar 100% atdevi visu dienu, tādēļ ik pēc 60 minūtēm intensīva darba izmanto 15 minūšu ilgus pārtraukumus, un šo laiku velti tam, kas Tev patīk - sportošanai, sarunām ar kolēģi, tējas vai kafijas pauzei, pavērojot apkātni vai sarunājoties ar draugiem. Darba e-pastus nelasi un nepārskati nepadarītos darbus.

Samīļo

Ja strādā no mājām un Tev ir mīļdzīvnieks, samīļo viņu, jo dzīvnieki, un īpaši – suņi, veicina veselīgus paradumus, palīdz mazināt stresu, palielina produktivitāti. Starp citu, arī zivīm uz cilvēka darba efektivitāti ir tikpat pozitīva ietekme kā suņiem vai kaķiem.

Izveido savu darba vidi

Iekārto savu darba vietu, lai tā ir ērta un Tev piemērota. Ja ir nepieciešams un iespēja, samainies ar kolēģi, pamaini savu vietu, kur veic darba pienākumus. Cits skats pa logu veicinās pozitīvāku domāšanu un radošumu. Izmēģini arī augstumā regulējamu stāvgaldu priekšrocības, iesākumā izmanto 30-60 minūtes dienā un pakāpeniski palielini, tas palīdzēs mainīt ķermeņa pozu un mazinās saspringumu.

Tīrs galds

Turi uz darba galda tikai nepieciešamās lietas konkrētai darba uzdevuma izpildei. Iekārto vidi, lai katram priekšmetam būtu sava vieta un Tu vienmēr zināsi kur to atrast. Tas mazinās laiku un satraukumu, meklējot nepieciešamās lietas. Ir pierādīts, ka sakārtots darba galds palīdz uzlabot koncentrāciju un darba efektivitāti, paaugstina garīgo stabilitāti un samazina stresu, attīsta radošumu un rosina uz jaunām idejām un sasniegumiem.

Padomā par zaļajiem augiem

Augiem darba vidē nav tikai dekoratīva loma, tiem piemīt arī pozitīva ietekme uz cilvēka prātu. Tāpat augi uzlabo gaisa kvalitāti telpās, palielina skābekļa koncentrāciju, mitrina gaisu. Pētijumos ir atklāts, ka birojos, kuru noformējumā tiek izmantoti augi, par 15% uzlabojas darbinieku labsajūta un produktivitāte, bet par 30% samazinās darba kavējumi slimošanas dēļ. Līdzīgu efektu var sasniegt, izvietojot uz telpu sienām dažādu augu attēlus, ja Tev nav iespējas tos novietot sev tuvumā vai telpā.

Pusdienu laiks

Pusdienu pārtraukums ir lieliska iespēja baudīt atslodzes mirkli un uzkrāt spēkus darbu turpinājumam. Izmanto laiku, lai atpūstos, nedomājot un nesarunājoties par darba lietām. Velti laiku patīkamām sarunām vai savam mieram, lai pilnvērtīgi spētu atpūsties. Darba efektivitāte noteikti uzlabojas ja Tev ir kvalitatīva atpūta brīvajā laikā.

Esi aktīvs

Sporto, vingro vai tikai pastaigājies, dari jebko, kas Tev palīdz izkustēties un rada prieku, jo esot fiziski aktīvam, tā laikā smadzenēs pastiprināti izdalās laimes hormons, uzlabojas atmiņa, modrība, radošā domāšana un darba produktivitāte. Labi atpūsties un aktīvi pavadīt laiku ir iespējams arī darba laikā, veltot īsas darba pauzes ik pēc 40 minūtēm, piemēram, lai izkustinātos un noņemtu ķermeņa sasprindzinājumu, vingrini un izstiep muskuļus.

Esi laipns

Esi laipns un atbalstošs kolēģis un vadītājs. Laipnība ir saistīta ar patiesām rūpēm par citiem, kas izpaužas vārdos un darbos. Pieredzot laipnību vai sniedzot laipnību citam, mēs jūtamies ļoti labi, tas paaugstina laimes hormona veidošanos, veicina patīkamu, uzticamu un draudzīgu darba vidi, paaugstina radošumu, jaunas idejas un darba produktivitāti. Ir patīkami apzināties, ka mēs neesam citiem vienaldzīgi.

« Visi jaunumi