Darba devēja ārējā tēla nozīme labāko talantu

Mūsdienu ļoti konkurētspējīgajā darba tirgū darba devēja ārējais tēls ir kļuvis par efektīvu personāla atlases stratēģijas sastāvdaļu. Mēs vairs nerunājam tikai par konkurētspējīgu algu un bonusiem - uzņēmumiem ir jāveido ārējais tēls, kas rezonē ar darba meklētājiem vērtību līmenī. Darba devēja ārējā tēla veidošana ir uzņēmuma tēla veidošanas prakse, kas atspoguļo tā kultūru, vērtības un misiju, parādot to, kas padara organizāciju par unikālu un lielisku darba vietu.

Kāpēc darba devēja ārējais tēls ir svarīgs?

Izmantojot tādas platformas kā LinkedIn.com un citus sociālos tīklus, kandidātiem ir brīva piekļuve informācijai par potenciālajiem darba devējiem. Šī pārredzamība nozīmē, ka darba devēja ārējais tēls bieži vien ir noteicošais faktors labākajiem kandidātiem. Saskaņā ar LinkedIn.com, spēcīgs darba devēja ārējais tēls var samazināt darbinieka personāla atlases izmaksas līdz pat 50%, un uzņēmumi ar pozitīvu ārējo tēlu saņem divreiz vairāk pretendentu pieteikumu.

Labākie talanti meklē vairāk nekā tikai augstu atalgojumu. Viņi vēlas strādāt uzņēmumos, kas atbilst viņu personīgajām vērtībām, piedāvā pozitīvu darba kultūru un nodrošina izaugsmes un attīstības iespējas. Ja darba devēja ārējais tēls ir vājš, novecojis vai nepievilcīgs, tiek riskēts zaudēt augstas kvalitātes kandidātus konkurentiem, kuri ir ieguldījuši darbu sava ārējā tēla veidošanā.

Spēcīga darba devēja ārējā tēla veidošanas principi:

1. Izceliet savu unikālo kultūru: ar ko jūsu uzņēmums atšķiras? Vai tā ir sadarbības tipa darba vide, elastīga darba politika vai apņemšanās ieviest jauninājumus? Parādiet sava uzņēmuma kultūru, atklājiet uzņēmuma “aizkulises” savās vietnēs un sociālo mediju kanālos, un iesaistiet pašreizējos darbiniekus, daloties ar viņu pieredzes stāstiem.

2. Uzsveriet pamatvērtības: Darba meklētāji arvien biežāk dod priekšroku uzņēmumiem, kuriem ir stipras vērtības un skaidri definēts mērķis. Izceliet sava uzņēmuma apņemšanos nodrošināt dažādību, vienlīdzību un iekļaušanu, sociālo atbildību vai ilgtspējības centienus savā ārējā tēla veidošanā.

3. Izmantojiet darbinieku iesaisti: darbinieki ir jūsu labākie vēstneši. Mudiniet viņus dalīties pieredzē gan tiešsaistē, gan klātienē. Tas varētu ietvert darbinieku atsauksmes savā mājaslapā, stāstu kopīgošanu LinkedIn.com vai svarīgu notikumu un sasniegumu atzīmēšanu.

4. Pārredzamība darbā pieņemšanas procesā: Esiet atklāti ar to, ko kandidāti var sagaidīt attiecībā uz darba vidi, karjeras attīstību un uzņēmuma cerībām. Jūsu ziņu apmaiņas regularitāte palīdz veidot uzticību un atšķir jūs no uzņēmumiem ar neskaidru vai maldinošu darba devēja ārējo tēlu.

5. Nepārtraukti attīstiet savu ārējo tēlu: darba devēja ārējā tēla veidošana nav vienas reizes darbs. Tas ir nepārtraukts process, kam jāpielāgojas tirgus tendencēm, darbinieku vajadzībām un uzņēmuma stratēģijas izmaiņām. Apkopojiet atsauksmes no darbiniekiem, lai nodrošinātu, ka jūsu ārējais tēls joprojām ir atbilstošs un pievilcīgs.

 

Ieguldot savā darba devēja ārējā tēlā, jūs ne tikai piesaistāt labākos talantus, bet arī uzlabojat darbinieku noturēšanu, uzlabojat darba vietas atmosfēru un garu un izveidojat spēcīgu pamatu ilgtermiņa panākumiem.

« Visi jaunumi